Rozený kuchař

10. dubna 2015 v 16:09 | Ivanka |  Postřehy ze zámku i podzámčí
Byl jednou jeden chlapec - ohromný labužník. Jídla si vychutnával až po poslední sousto, rád je studoval po chuti i struktuře a kuchařce nikdy neopomněl složit poklonu.
Co čert nechtěl, rozhodl se jednou kulinářskému umění trochu přiučit a seznámit se s jídlem i dvě hodiny před konzumací. Dobrá tedy, uvolila se jeho maminka a půjčila mu peněženku s kuchyní na celé odpoledne.
Chlapec se vydal na nákupy a po dlouhém uvážení se rozhodl upéct sekanou. Dobrá volba pro začátečníky, chválila ho maminka, na sekané nejde nic zkazit. To svého syna ovšem šeredně podcenila...

Po pár hodinách třískání, žbluňkání, čvachtání, mokvání a nejspíše i pečení, přistál každému členu rodiny na talíři kousek mleté sekané pečeně a za spokojeného pohledu hlavního kuchaře se všichni začli cpát. Tatínek si pochvaloval, jak mu šmakuje, maminka se pouze hrdě dívala do talíře a sestřička... řekněme, že po chvíli začala z úst vytahovat kousky... neurčité konzistence a chuti. Když tatínek všechno zládoval, mamince se sestrou se na talířku vedle zbytku pečeně navršily hromádky oné zvláštní hmoty. Když si toho tatínek všimnul, rozkřikl se na nicnechápajícího synka slovy, jestli je snad chce otrávit nebo co! a uštědřil mu pěkný výprask.
Bohužel našemu chlapečkovi zapoměli říct, že do balíčku chlazeného masa se dává malý hadřík na pohlcení šťávy, který nicnetušící hošánek zaplácal do sekané.

Nevěříte? Věřte. Tohle servíroval můj přítel své rodině před pár lety. Ale ani já bych nevěřila, kdyby mi to nepotvrdili očití svědci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Rogue Rogue | Web | 11. dubna 2015 v 14:19 | Reagovat

I mistr tesař se někdy utne! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama