Pro a proti dovolené v Chorvatsku

5. května 2015 v 12:15 | Ivanka |  Postřehy ze zámku i podzámčí
Prázdniny se blíží a většina lidí se, stejně jako já se svým drahým, chystá na dovolenou. Vyzvednete si katalogy Léto 2015, brouzdáte po netu, poptáváte se po kamarádech. Net doporučí letovisko v Itálii, tamten zase romantiku Paříže a někdo nedá dopustit na klid chatky na Vysočině. A vy teď máte ten nejtěžší úkol - vyberte si.
Pro nás bylo jednoznačné zahraničí. Ne že bychom si nevážili českých chatek, ale těch máme dost přes rok. Jednou ročně v létě to přece chce pořádnou dovču. Jenže teď vybrat ten správný stát... Řecko je daleko, Itálie má dost fujky pláže... Co zvolit ,,českou klasiku" - Chorvatsko? Jo, Chorvatsko. Oba jsme v něm už několikrát byli, oba víme, co čekat, jak se chovat, co s sebou a co je lepší si koupit. A právě tohle mě donutilo se zamyslet. Tady je pár bodů - kladných i záporných - proč jet, potažmo nejet do Chorvatska.

Čisté Pláže

To je bez debat. Když nejste zrovna u vývodu splašků do moře, pláže budou vždy nádherné. A s příjemně hřejivými oblázky místo odporně lepícího se písku. Sama jsem byla asi na šesti místech vždy v Severní Dalmácii a nemůžu si stěžovat.

Celkem levno

Nemyslím tím přímo jejich ceny, ale už jen to, že Chorvatsko je dost "provařené", cesta tam netrvá dlouho a když si zaplácnete polopenzi, budete mít jídla až až. Popřípadě si na pláži koupíte kopeček zmrzliny, který je o velikosti při nejměnším třech našich, a jste přejezení ještě týden.

Všichni jsme tam už byli

Sami posuďte, jestli je to klad, či zápor. Já osobně se přikláním k první možnosti. Známe ceny, obyvatelstvo, turisty, moře, přírodu... Ale pobřeží je tak dlouhé a rozmanité, že se dá vždycky objevit něco nového.

Sázení na jistotu

Tento bod dost souvidí s předešlým. Zkrátka a dobře, víte, co čekat, co přibalit do kufru a víte, že vždycky najdete apartmán u pobřeží, i když pojedete úplně naslepo (vím, co říkám, v Chorvatsku jsem byla sedmkrát a pokaždé naslepo).

Čech kam se podíváš

Plus nebo mínus, to je zase diskutabilní. Nicméně se s každým domluvíte a když se náhodou něco podělá jako fakt podělá, nemusíte rukama a nohama složitě popisovat problém.

Bonus

Chorvatsko je nádherné a blízko, lidé přívětiví, ceny nízké, moře čisté. Co víc si přát? :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Týnka Mlejnková Týnka Mlejnková | Web | 5. května 2015 v 12:26 | Reagovat

Pro mě jednoznačně Tunisko, ale má se zkoušet i něco nového.. :)

2 Rogue Rogue | Web | 6. května 2015 v 12:11 | Reagovat

Chorvatsko je jediná zahraniční destinace, kde jsem byla, ale nemůžu si stěžovat, bylo to tam skvělé :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama