Červen 2015

...šla poprvé do práce aneb 85 věcí, co mi proběhly hlavou

30. června 2015 v 16:16 | Ivanka |  O princezně, která...
Aby mi někdo nevyčítal podobnost s jiným blogem, ano, miluju Čilichili a inspirace formou nebrání originalitě obsahu.

1. Hm... Teprve půl sedmé... Mám času...
2. Ještě se mrknu na facebook
3. Jé, píše mi July, tak jí jenom rychle odpovím.
4. A zeptám se na toho novýho kluka, co se kolem ní tak motá.
5. Mmm, tohle jsou krásný šaty, na té reklamě, že bych se mrkla na zboží?
6. Cože? 1690 Kč? Tak to ať jdou do háje...
7. Sakra, už je sedm!!!
8. Rychlá sprcha. Potřebuju rychlou sprchu.
9. Tááák, rychle oholit nohy...
10. Sakra, řízla jsem se...

Slováci v ČR

26. června 2015 v 18:00 | Ivanka |  Politika království
K tomuto tématu se ráda vyjádřím trochu obecněji.
Že u nás Slováci studují a pracují, toho už jsme si nejspíš všichni všimli. Prosím, to jim neberu, vysoké školy máme dobré. Že se veřejně vyjadřují na českých stránkách mi taky nevadí, aspoň se slovenština dostane mezi českou mladou generaci, která už pomalu nerozumí jediné slovenské větě. Co mi ale opravdu vadí, jsou dvě věci:

Ukliď si v kabelce!!

5. června 2015 v 8:35 | Ivanka |  Postřehy ze zámku i podzámčí
Začla jsem dost útočně, nemyslíte? Dobrá, budu trochu milejší. A teď proč článek píšu. Trpím bolestí zad, krční páteře a celkovou svalovou stažeností v oblasti ramen. Dlouho jsem přemýšlela, čím to může být a přišla jsem na to hned, jakmile mi padly oči na mou kabelku. Jen tak ze zvědavisti jsem ji zvedla a ani se neodvážila hádat, kolik může vážit. No jestli tohle nosím denně na ramení (ještě k tomu na jednom!), není divu, že mě bolí záda a za krkem. To by položilo i vzpěrače. Ale co v ní mám tak těžkého? Vždyť není možné, aby pár nezbytností mělo takovou váhu... Nelenila jsem a její obsah vysypala na postel. Co jsem našla bylo k neuvěření... Zajímalo mě, jestli ještě jiné holky jsou na tom stejně a tak jsem obešla pár kamarádek a provětrala pěkně i jejich kabelkové poklady. Našla jsem převážně to, co u sebe, jsou to více méně následující věci (zbytečnosti):

Maturitní slohovka aneb HIMYM á la Ivanka

1. června 2015 v 9:00 | Ivanka |  Píšu, píšeš, píšeme
Dlouho jsem nic nezveřejnila, tak tady aspoň taková kusovka. Jedná se o hóódně narychlo (asi během dvaceti minut absolutně bez přemýšlení) zpracované téma letošních maturit Jak jsem poznal vaši matku. Snad se bude líbit, já osobně jsme se u toho bavila, nápad přišel včera večer, když jsme si s mým mužem pochutnávali na žebírkách :-). Asi vám to bude silně připomínat HIMYM, ale to byl tak trochu účel. Tak čtěte...

Děti, už jsem vám vyprávěl spousty a spousty historek, ale nikdy tu nejdůležitější. Nikdy jsem vám neřekl, jak jsem poznal vaši matku. Nebojte, nebude to nadlouho.